Aktualności - Powiat kępiński

Burmistrz Miasta i Gminy Kępno oraz Starosta Kępiński zapraszają na uroczystość obchodów 91 rocznicy powrotu Ziemi Kępińskiej do Rzeczypospolitej Polskiej, która odbędzie się w dniu 17 stycznia 2011 r. w Kępnie ...

W dniu 9 stycznia 2011 r. w Kępnie odbył się XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany przez kępiński Sztab WOŚP. Po raz kolejny udało się też pobić rekord zebranych środków. Na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi udało się zgromadzić kwotę 72.909,87 zł. W tym roku na rzecz WOŚP pracowało ponad 190 wolontariuszy.  

10.01.2011

AWANS Z RĄK PANI BURMISTRZ

Kępno

We wtorek, 4 stycznia 2011 roku w sali sesyjnej kępińskiego ratusza odbyło się uroczyste wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Pracująca w Gimnazjum nr 2 w Kępnie nauczycielka matematyki Ilona Błach otrzymała akt nadania wraz z pamiątkowym piórem z rąk Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Anieli Kempy.

10.01.2011

Ogłoszenie o przetargach

Kępno

Burmistrz Miasta i Gminy Kępno ogłasza II przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości gruntowych, położonych w Kępnie przy ul.Polnej 

06.01.2011

Przekaz 1 % podatku

Kępno

Przekaz 1 % podatku dla organizacji pożytku publicznego  działających na terenie Kępna

Burmistrz Miasta i Gminy Kępno organizuje nabór kandydatów na stanowisko urzędnicze : radcy prawnego w Biurze Prawnym w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie adres : ul. Ratuszowa 1   1. Zakres zadań wykonywanych na stanowi...

Burmistrz Miasta i Gminy Kępno przyjmuje zgłoszenia  osób zamierzających kandydować do rad nadzorczych  spółek komunalnych z udziałem Gminy Kępno :   1)      „Administracja Domów Miejskich – Kępno” Spółka z o.o., 2)      „Energetyka Cieplna – Kępno” Spółka z o.o., 3)      „Inwestor – Kępno”  Spółka z o.o., 4)      „Wodociągi Kępińskie” Spółka z o.o.

OGŁOSZENIE     W związku z trwającym w ramach inicjatywy JESSICA naborem wniosków na Projekty Miejskie informujemy, iż Gmina Kępno rozważa wykonanie Lokalnego Programu Rewitalizacji. Przedmiotem finansowania w ramach inic...

05.01.2011

KONCERT BIG-BANDU

Kępno

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie i Motel „Za Miedzą” zapraszają na Koncert Noworoczny Big-Bandu Powiatu Ostrzeszowskiego pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego, który odbędzie w środę, 12 stycznia 2011 roku. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00 w Motelu „Za Miedzą”.

W niedzielę, 2 stycznia 2011 roku w kępińskim kinie „Sokolnia” odbył się Noworoczny Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która działa przy Kępińskim Ośrodku Kultury.

W poniedziałek, 3 stycznia 2011 roku o godz. 10:00 w Urzędzie Pocztowym w Kępnie Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa jako pierwsza stemplowała koperty okolicznościowym datownikiem wprowadzonym do użytku z okazji obchodów 350-lecia nadania praw miejskich Kępnu. Na wniosek Gminy Kępno datownik stosowany będzie w kępińskim Urzędzie Pocztowym przez cały 2011 rok – stemplowane będą nim listy polecone i priorytetowe.

W czwartek, 30 grudnia 2010 roku w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Burmistrz Miasta Gminy Kępno Aniela Kempa oraz Skarbnik Gminy Kępno Jarosław Ciesielski podpisali umowę o dofinansowanie projektu pt. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Kępno”. Dofinansowanie w wysokości 2 502 204,17 zł Gmina Kepno pozyskała w ramach Priorytetu III Środowisko Przyrodnicze, Działanie 3.2 Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

02.01.2011

KĘPNO WALCZY O OBWODNICĘ

Kępno

Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa wystosowali wspólne pismo do Premiera Donalda Tuska, w którym negatywnie zaopiniowany został Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015. Program ten nie przewiduje do roku 2013 budowy obwodnicy miasta Kępna w ciągu drogi krajowej S-11.

02.01.2011

PIĘKNIEJE KĘPIŃSKA WIEŚ

Kępno

Gmina Kępno znalazła się na 14. miejscu listy rankingowej podmiotów, które otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu pod nazwą „Pięknieje wielkopolska wieś" ogłoszonego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu Wielkopolskiej Odnowy Wsi. Projekt „Zagospodarowanie terenu przy stawie nr 2 na ośrodku sportowo- rekreacyjnym w Mikorzynie” uzyskał dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł.

29.12.2010

ELENI KOLĘDOWAŁA W KĘPNIE

Kępno

Tradycją stało się już, że w okresie następującym po Świętach Bożego Narodzenia w kościele p. w. św. Marcina w Kępnie odbywa się uroczysty koncert kolęd w wykonaniu gwiazdy polskiej estrady. W tym roku Kępiński Ośrodek Kultury zaprosił do występu w tym szczególnym czasie i miejscu jedną z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek - Eleni. Koncert kolęd w wykonaniu artystki miał miejsce 27 grudnia 2010 roku i zgromadził w kępińskiej świątyni tłumy kępnian.

29.12.2010

III Festyn Zimowy w Klinach

Kępno

Ochotnicza Straż Pożarna w Świbie wspólnie z Radą Sołecką w Klinach realizuje projekt pt.  „My się zimy nie boimy, my się zimą bawimy”  złożony do Konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” w ramach...

„Kolorowy świat robótek ręcznych” - taką nazwę ma otwarta 16 grudnia 2010 r. w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie wystawa. Na wystawie, która potrwa do 20 stycznia 2011 r., możemy zobaczyć prace pań należących do działającego od roku przy bibliotece Piątkowego Klubu Robótek Ręcznych.

24.12.2010

AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK

Kępno

W maju 2010 r. Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie złożyła wniosek o dotację finansową z programu „Akademia Orange dla Bibliotek". W ramach projektu Biblioteka otrzymała wsparcie finansowe. Pozyskanie środków pozwoliło na zakup sprzętu i oprogramowania niezbędnego do zapewnienia czytelnikom bezpłatnego dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego. Fundacja pokryje także roczny koszt abonamentu za korzystanie z łącza.