Aktualności - Kępno

KORONKI I HAFTY ROBIONE Z MIŁOŚCIĄ

24.12.2010
0 0 0 0
Kępno

„Kolorowy świat robótek ręcznych” - taką nazwę ma otwarta 16 grudnia 2010 r. w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie wystawa. Na wystawie, która potrwa do 20 stycznia 2011 r., możemy zobaczyć prace pań należących do działającego od roku przy bibliotece Piątkowego Klubu Robótek Ręcznych.


Zaproszeni na otwarcie wystawy goście podziwiali koronki szydełkowe, frywolitki, haft płaski i krzyżykowy oraz robótki wydziergane na drutach. Salonik „Między Wierszami” w kępińskiej bibliotece zdobi choinka przystrojona ręcznie wykonanymi ozdobami.
Robótki stały się dziś jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu, to coraz modniejsze hobby i doskonały relaks. W zalewie towarów masowej produkcji oryginalne projekty jeszcze bardziej zyskują na wartości.
- Założenie zwykłego szalika może odkryć przed światem czyjąś prawdziwą naturę, bo każda robótka jest zrobiona z miłością, nawet ta pierwsza i najmniej udana. Gdyby nie miłość, jaki sens miałoby ręczne robienie czegoś w świecie, który nie potrzebuje ręcznych wyrobów, a jednocześnie tak bardzo ceni to, co domowe i własnoręcznie wykonane – podkreśla opiekująca się Klubem Magdalena Wieczorek.
Zwiedzając wystawę można przekonać się, że z różnorodnej zbieraniny nici, włóczek, drutów czy szydełka, wzoru wyciętego z gazety, wyobraźni i pomysłowości można stworzyć coś, w czym kryje się kawałek duszy.
Wystawa nie miałaby miejsca gdyby nie panie: Anna Jerzyk, Aleksandra Jokiel, Danuta Kłosek Krystyna Kucharska, Edyta Matysiak, Danuta Nowicka, Grażyna Orszulak, Małgorzata Pacyna, Krystyna Skiba, Maria Wawrzyniak, Maria Witak oraz Magdalena Wieczorek.

zobacz więcej w galerii


Źródło: www.um.kepno.pl